آپدیت شده در تاریخ آذر ۸ام, ۱۳۹۸

ماری جوانا که در کشور ایران به نام گل و یا علف معروف است، یکی از مواد مخدر مود علاقه جوانان می باشد که متاسفانه شاهد مراجعه آنها در کمپ و کلینیک برای ترک اعتیاد گل هستیم . این ماده مخدر سهل الوصول بوده و دارای قیمت بسیار کمی است. علاوه بر این، ماریجونا، برگ حاصل از گیاه شاهدانه بوده و قابل کشت در بسیاری از مناطق کشورمان می باشد.

ترک اعتیاد گل

ترک اعتیاد گل

علائم اعتیاد به ماری جوانا

مصرف ماری جوانا دارای علائم ظاهری بسیاری است، که به راحتی قابل تشخیص هستند. از جمله این علائم می توان به تمدد اعصاب، درون نگری، کاهش حافظه، اضطراب، وحشت، خنده های بدون دلیل و کنترل نشده است.از جمله علائم جسمانی آن نیز می توان به کاهش وزن، بثورات جلدی شدید، خشکی دهان، قرمزی چشم ها، اختلال در راه رفتن و افزایش اشتها اشاره کرد.

آنچه که ذکر شد، تاثیرات کوتاه مدت استفاده از ماری جوانا می باشد. اما در طولانی مدت مصرف گل باعث کاهش قدرت فکری و تجزیه تحلیل می شوند. این ماده مخدر تاثیرات سوئی بر مادران باردار داشته است و در بسیاری از موارد باعث سقط جنین می شود.

نحوه استعمال ماری جوانا

معمولا ماری جوانا را به شکل سیگار استعمال می نمایند. به این ترتیب که گیاه خشک شده را لای ورق گذاشته و آن را مانند سیگار با آتش دود می کند. تاثیر گل به این روش، تا ۲ ساعت در بدن فرد باقی است. در حالی که احساس سرخوشی حاصل از مصرف کردن، دارای نیمه بیشتری، حتی تا چندین روز است. علاوه بر شکل سیگار، گل را به عنوان پیپ، جوز، چپق، بانگ و سیگار برگ نیز مصرف می نمایند.

پایان پیام.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست