آپدیت شده در تاریخ آذر ۸ام, ۱۳۹۸

مرکز کمپ ترک اعتیاد شیشه به روشهای مختلف دارودرمانی در کلینیک و درمان ترک شیشه به روش ماتریکس ،این ماده محرک شیشه چیست ؟ با افزایش میان نورون های مغزی، فرد را دچار توهم کرده و او را به ورطه نابودی می کشاند. شیشه از جمله مواد مخدری است که آسیب های ناشی از آن بسیار خطرناک بوده و جبران ناپذیر است. معمولا آنچه فرد در هنگام نئشگی انجام می دهد در زمان هوشیاری در خاطر فرد نمی ماند.

مخدر شیشه چیست آموزش ترک اعتیاد

مخدر شیشه چیست آموزش ترک اعتیاد

مت آمفتامین، یا همان شیشه از جمله مواد مخدری می باشد، که محرک اعصاب است. درصد اعتیاد آور بودن این ماده مخدر، از خود آمفتامین بیشتر بوده و به صورت گرد کریستال مانندی به رنگ سفید به فروش می رسد. شیشه بی بو بوده و دارای طعمی تلخ مانند است و از آن جایی که به راحتی در نوشابه ها قابل حل است، در برخی از مهمانی هایی که توسط نوجوانان ترتیب می دهند، توزیع می گردد.

علائم استفاده از شیشه

 نشانه مصرف شیشه در بیمار ، مت آمفتامین دارای اثرات وحشتناک و فاجعه باری است. این ماده با ورود به بدن انسان، باعث حالت تهاجمی در فرد شده و توهم های شدیدی را در وی ایجاد می کند. در صورت مصرف مداوم این ماده، فرد کم کم دچار اختلال حواس، افسردگی، بدخلقی، پارکینسون، کاهش حافظه، پرخاشگری، انجام رفتار های جنون آمیز، آسیب های قلبی و مغزی و…. می شود.

پس مصرف شیشه، حالتی به نام راش در فرد ایجاد می گردد. این حالت شامل مشاهده علائمی مانند؛ هیجان زدگی، سریع صحبت کردن، بی قراری، کاهش خواب، افزایش دمای بدن، تعریق زیاد، تنفس های منقطع و سریع، گیجی و منگی، تشنج و رعشه در دستان، بدبینی، خشونت، کاهش اشتها، افزایش تحریک و نوشیدن آب فراوان، می باشد.

علاوه بر موارد بالا، معمولا افراد معتاد به آمفتامین ها، دچار توهم کرم زدگی می گردند. آن ها تصور می کنند که هزاران کرم در زیر پوست بدن و صورت آن ها در حال حرکت است. این توهم به دلیل تاثیر این ماده مخدر بر مغز صورت می گیرد و در مواقعی باعث آسیب های جسمی شدید از سوی خود بیمار می شود.

روش های استفاده از شیشه

شیشه را به چهار روش، تدخین، داخل بینی، خوراکی و یا تزریق وریدی استفاده می کنند. معمولا نوع داخل بینی و تدخینی بسیار رایج تر از سایر روش ها می باشد. معمولا نوع خوراکی آن باعث آسیب شدید به بافت های گوارشی شده و پس از مدتی، عفونت های شدید در این ناحیه باعث از بین رفتن بافت و کرم زدگی در دهان فرد می گردد.

آنچه مصرف شیشه را خطرناک تر می کند، ناخالصی های موجود در این ماده محرک است. ترکیب موادی مانند جوش شیرین و یا شکر، این ماده را بیش از پیش خطرناک کرده و در صورت تزریق، باعث پارگی رگها، گرفتگی عضلانی شدید عفونت های پوستی و یا اندام های داخلی، از جمله عوارض ناشی از مصرف شیشه ناخالص است.

مکانیسم شیشه به این گونه است که با تاثیر بر روی عملکرد مغز، باعث اختلال شخصیت، اختلال در خواب، از بین رفتن هوشیاری و… می شود. میزان نیمه عمر این ماده مخدر در بدن بین ۹ الی ۱۲ ساعت بوده که پس از آن فرد به شیشه نیاز پیدا می کند.

دلایل گرایش افراد به شیشه

معمولا آنچه که افراد به سوی این ماده مخدر سوق می دهد، قیمت ارزان و در دسترس بودن آسان آن است. همچنین تبلیغات سوء در مورد این ماده مخدر، آن را به یکی از خطرناک ترین مواد محرک تبدیل کرده است. در واقع همین عوام فریبی است، که آن را به یک ماده محبوب در میان زنان و نوجوانان تبدیل کرده است.

امروزه شیشه به راحتی در دسترس همه افراد وجود دارد. زیرا اولا زمان لازم برای تولید آن بیش از چند ساعت نبوده و از طرفی به دلیل کاهش اشتها در فرد، به عنوان ماده ای برای کاهش وزن در آرایشگاه ها و باشگاه های ورزشی زنانه استفاده می شود.

پایان متن.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست