در باره ما

خانه / در باره ما

تاریخ بروز رسانی

این گروه درمان اعتیاد یکی از قدیمی ترین مراکز و کمپ های حال حاضر کشور می باشد که با تجربه ای چند ساله و قوانین به روز در حیطه اعتیاد ،  سالانه بیش صد ها نفر را با آغوش جامعه باز می گرداند. این گروه و مراکز  با داشتن امکانات رفاهی و درمان به  همراه پرسنل مجرب ، توانسته است نقش بسزای در بازگشت بیماران درمان شده به آغوش خانواده ایفا کند.

Addiction Treatment Center
Addiction Treatment Center

درباره ما و مراکز کمپ ترک اعتیاد

تیم حاضر در مراکز کمپ ترک اعتیاد ما ،  متشکل از پزشک، مشاور، مددیار اعتیاد، مددکار، روانشناس و مددیار خانواده می باشد، که همه روزه و در تمام ساعات شبانه روز آماده خدمت رسانی به بیماران عزیز و خانواده محترمشان می باشند. این مراکز با استفاده از جدید ترین متد های روز دنیا و بهره گیری از روش پرهیزمداری در درمان انواع اعتیاد (تریاک، شیشه، حشیش، قرص و موادهای توهم زا و آرامبخش ) و…. فعالیت دارند.

آنچه این گروه را همراه با مراکزش ، از زمان اولین  فعالیت خود در سال ۹۲  و در فضای  مجازی (اینترنت)  با سایر کمپ های ترک اعتیاد در ایران مجزا می کند، قابلیت برنامه ریزی جهت ترک برای تمامی بیماران اعتیاد از ۱۸ سال تا ۶۰ سال بدون ترس از خماری جسمانی (فیزیکی) است.

تشکیل جلسات گروهی و مشاوره فردی  در کمپ ترک اعتیاد

علاوه بر حضور تیم حرفه ای در کلینیک و مراکز ترک اعتیاد،  هر روز بعد از ظهر جلسات همگانی توسط انجمن معتادان گمنام صورت می گیرد. در این جلسات که با حضور بسیاری از افراد بهبود یافته با مقاطع پاکی از ۳ سال به بالا برای افرادی که نیاز به انگیزه برای ترک دارند، صورت می گیرد، درباره مشکلات افراد و دلیل گرایششان به مواد مخدر و بسیاری از مسائلی که معتادان از بیان آن ها امتناع دارند، صحبت می شود. شاید تشکیل این جلسات را به کرات در تلویزیون و رسانه های جمعی دیده باشید. اما خوب است که بدانید قرار گیری در جمعی که خود روزی در شرایط فرد معتاد بوده اند، خود بالاترین انگیزه برای تحمل مراحل درمان است.

تجربه ،دانش و آگاهی

در گروه کمپ ترک اعتیاد علاوه بر شرایط جسمی فرد، اختلالات احتمالی وی از نظر روانی نیز  مورد درمان و بهبودی قرار می گیرد. در حقیقت با مشاوره و روانشناسی وآموزش های لازم در خصوص پایداری در مسیر بهبودی، و ایجاد فضای معنوی برای افرادی که سال هاست خود را به دست فراموشی سپرده اند، این فرصت و این شرایط برای آنها ایجاد میشود تا در مسیر روشنایی و کسب آگاهی از نواقص خود قرار گیرند. از طرفی وجود برنامه روزانه  برای تمامی افراد حاضر در کمپ ، انضباط و مسئولیت پذیری را به افراد آموزش می دهد. در مراکز ترک اعتیاد علاوه بر تولد دوباره و بازگشت به آغوش خانواده به بهترین شکل ممکن، شعله های امید و آینده ای امیدوار کننده در دل این افراد فراموش شده، روشن می شود. و با آگاهی ، روشن بینی، مسولیت پذیری، شناخت ارزشهای زندگی و با همدلی به زندگی خود ادامه میدهند.

امید است که در این مسیر پایدار و ثابت قدم بیمانیم و روزی رسد که هیچ خانواده ای درگیر اعتیاد نباشد.(آمین)

پایان پیام.

مقاله اختصاصی گروه درمان اعتیاد

نیلوفر ساکی

بازدیدها: 54

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *