مقاله کمپ ترک اعتیاد در رابطه با ویروس کرونا و مصرف کنندگان

مقاله کمپ ترک اعتیاد در رابطه با ویروس کرونا و مصرف کنندگان

تاریخ بروز رسانی

چند وقتی ست که ویروسی بنام کرونا تمامی جوامع را در بر گرفته و هر روز شاهد گسترش آن میباشیم. متاسفانه در این بین افرادی سودجو یا به اصطلاح افرادی فرصت طلب که خود را صاحب نظر هم می دانند، سعی بر این دارند ، *باور اینکه مصرف مواد مخدر ویروس کرونا را از بین میبرد و یا اینکه مصرف کنندگان مواد دچار این بیماری نمیشوند را به جامعه تزریق کنند.و با قاطعیت و بدون منبع معتبر اعلام می دارند که هنوز ، هیچ معتادی به مواد تا بحال به ویروس کرونا مبتلا نشده و تا به امروز در بین معتادان مرگ و میر نداشته ایم.

ویروس کرونا به روی هیچ معتادی تاثیر نمیگذارد

مقاله کمپ ترک اعتیاد در رابطه با ویروس کرونا و مصرف کنندگان فرض بر اینکه این باور غلط درست باشد که ویروس کرونا به روی هیچ معتادی تاثیر نمیگذارد.اما یادمان باشدکه هر مصرف کننده ای، به هر شکل، میتواند یک *ناقل* پُر قدرت باشد ، و این ویروس را به خانواده و عزیزان خود منتقل کند.به ندرت دیده شده که مصرف کننده ای دچار سرماخوردگی آشکار باشد (در اصل ، فرد سرما میخورد ، اما علائم آن کاملا پنهان است) و ویروس سرماخوردگی در زیر انبوهی از ذرات مواد مخدر پنهان میشود.

Camp Addiction Quit article in relation to Corona virus and consumers

 

چرا در اوایل قطع مصرف، سرماخوردگی معتادان ، امری طبیعی است و کاملا آشکار میشود؟

چون با توجه به ضعیف بودن سیستم ایمنی بدن پس از قطع مصرف،گردوغبار مواد کنار میرود، و ویروس یا بیماری کهنه که از قبل ترها پنهان بوده، دیگر عاملی برای پنهان ماندن ندارد، و بدن برای دفع آن دچار فعل و انفعالاتی و کاملا مشهود میشود.این یک فرضیه است شاید یک فرد مصرف کننده به کرونا مبتلا شود و علائمی نداشته باشد ، و مدتهای زیادی همانند ویروس سرماخوردگی در قَعر مواد مخدر پنهان بماند ، و روزها و ماهها و سالها بعد، به واسطهء قطع مصرف نمایان شود و این اپیدمی و همه گیری مجدداً تکرار شود.

چند راهکار جهت مصرف بهداشتی

پیشنهاد ما به عزیزان مصرف کننده در وحلهء اول ، این است که در اولین فرصت ، با مشورت، به هر روشی که میدانند موفق میشوند، قطع مصرف کنند.اما اگر فعلاً شرایط یا تمایل به قطع مصرف ندارند، لطفا نکات سادهء زیر را رعایت کنند.شاید این راهکارها ساده و خنده دار به نظر بیایند، اما رعایت همین نکات ساده و پیش پا افتاده ( از نظر شما ) میتواند باعث شود، عزیزانتان دچار کرونا نشوند.

۱)کاهش آسیب: اگر نوع مصرفتان،  تزریق است، روش مصرف را تغییر دهید و به صورت تدخینی مصرف کنید، به هیچ عنوان اِسنیف یا مَشامی مصرف نکنید. *تزریق و اِسنیف احتمال مبتلا شدن شما را بیشتر میکند.* اما مصرف بصورت دودی این احتمال را کمتر میکند. لوازم مصرف ، مثل : زرورق ، پایپ، فندک،لول،قبل از مصرف حتماً ضد عفونی شوند، پَک حاوی مواد که بصورت آببندی ست را حتما قبل از باز کردن با الکل یا آب و صابون ضد عفونی کنید.

۲)مصرف بصورت خوراکی: اگر مصرف شما شربت متادون یا اوپیوم و یا قرص بصورت خوراکی می باشد،ظروف حاوی این شربتها را حتما قبل از باز کردن درب آنها، با آب و صابون، یا مایع ضد عفونی کننده، شستشو دهید. اگر مصرفتان قرص است، حتماً قبل از خارج کردن قرص از خشاب خود ، حتما از الکل برای ضد عفونی کردن ورق قرص استفاده کنید. از مصرف قرصهای فلّه یا باز جداً خودداری کنید.

۳)مصرف در اماکن آلوده: از مصرف در اماکن عمومی مثل: پارکها، سرویس های بهداشتی عمومی،پاتوقهای مصرف، پرهیز کنید ، چون این مکانها بطور صد در صد آلوده هستند و تماس دست ها یا لوازم مصرف شما با  این مکانها ، جسم و لباسها و لوازم شما را آلوده میکنند.

مقابله با ویروس کرونا در خانه بمانیم
در خانه بمانیم

فراموش نکنید بعد از تمام ضد عفونی کردنها ، قبل از مصرف حتماً حتماً دست های خود را بشویید، چرا که ، حین ضد عفونی کردن، دستهایتان مجدداً آلوده میشود. در صورت کار غیر ضروری لطفا در خانه بمانیم

حرف آخر

اگر خانواده و عزیزانتان برایتان ارزشمند هستند، اول قطع مصرف کنید، در غیر اینصورت لااقل *مصرف بهداشتی* داشته باشید.

مرتضی صباحی

مشاور و درمانگر اعتیاد

مقاله اختصاصی

پایان پیام.

 

بازدیدها: 12

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *